VIII. ULUSLARARASI MARSYAS KÜLTÜR SANAT VE MÜZİK FESTİVALİ
SEMPOZYUM

DİNAR VE BÖLGESİ ARAŞTIRMALARI

18-21 MAYIS 2017

AFYONKARAHİSAR-DİNAR

www.marsyasfestivali.com

Amaç ve Kapsam

      Dünya’nın ilk “müzik yarışmasının” yapıldığı yer olduğu artık bilim ve sanat insanlarınca kabul edilmiş olan  Dinar’da aralıksız olarak sürdürülen “Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali kapsamında düzenlenmekte olan sempozyumun bu yılki teması “Dinar ve Bölgesi Araştırmaları” olarak belirlenmiştir. Bu bağlamda Afyon, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Uşak “Frigya Bölgesi” illerini kapsayan alan, bölgesel araştırmalar kapsamında değerlendirilecektir.

Sempozyum kapsamında farklı disiplinlerden gelecek çalışmanın/araştırmaların ilgililerle buluşturulması amaçlanmıştır. Eğitim, tarih, arkeoloji, edebiyat, spor, kültür ve sanat disiplinleri başta olmak üzere Dinar ve Bölgesini ilgilendiren “insan ve toplum odaklı” nitelikli çalışmalar/araştırmalar sempozyum kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.

Sadece Dinar’ın değil, ülke genelinde sosyokültürel ve ekonomik değişim ve gelişime katkı sağlayan, uluslararası düzeyde katılımıyla dikkat çeken Uluslararası Marsyas Sempozyumunun sekizincisine tüm bilim insanlarını davet etmek bizim için bir onurdur. Alana katkı sağlayıcı ve özgün aynı zamanda bilimsel temelleri olan çalışmaların/araştırmaların  katılımını temenni ediyoruz.

Sempozyum kapsamında “Taciser Sivas Bildiri Ödülü” verileceğini hatırlatır, Dinar ve bölgesi kültürüne katkı sağlayacak olan siz değerli bilim insanlarının çalışmalarını/araştırmalarını bekler saygılarımızı sunarız.

 

Alt Başlıklar

Kültür-Sanat ve Müzik

Arkeoloji

Edebiyat

Tarih

Eğitim

Müzik Eğitimi

Sağlık

Spor

Medya